Портал комерційної нерухомості Мапа сайту "Портал комерційної нерухомості"
ГоловнаНовостиСтатьиАналитикаКоммерческая недвижимость зарубежьяОбъявленияКаталог фирмВыставкиВсе для коммерцииПолезная информацияРеалЭкспоО проектеКлассификация

ПОШУК ПО САЙТУ

ОСТАННІ ОГОЛОШЕННЯ

Продати офіс: 193 м2, $600/м2
16.02.18
Продати магазин: 95 м2, $600/м2
16.02.18
Продати магазин: 54 м2, $150000
16.02.18
Продати офіс: 140 м2, $150000
13.02.18
Продати магазин: 25 м2, $34900
13.12.17
Здати офіс: 58 м2, $1000
07.12.17
Продати окрема споруда: 525 м2, $1300000
07.12.17
Здати окрема будівля: 525 м2, $5000
07.12.17
Продати магазин: 42 м2, $548000
29.09.17
Здати офіс: 100 м2, $925
29.09.17
Всі оголошення
 

Статистика цін

Вся статистика

Реклама

 

Головна / Статьи 

Статьи

Производственная недвижимостьГостиничная недвижимостьОфисная недвижимостьСкладская недвижимостьТорговая недвижимостьРекреационная недвижимостьЗемля под коммерческую недвижимостьКоммерческая недвижимость КиеваКоммерческая недвижимость УкраиныИнвестиции в коммерческую недвижимость

ТАКЕ «ДОСТУПНЕ» ЖИТЛО


26.03.2010

З приходом до влади нової команди професіонали ринку нерухомості та будівництва бачать реальні кроки та механізми подолання кризи з їхнього боку.
Втіленням цього буде розгортання будівництва доступного житла згідно державної соціально-економічної програми на 2010-2017 роки.


Проблемні питання розвитку житлового будівництва
Криза довіри інвесторів, особливо фізичних осіб до забудовників і банків; банків - до забудовників.
Відсутність платоспроможного попиту.
Різке скорочення інвестицій

За результатами наради, яка відбулася 19 березня 2010 р. у Мінрегіонбуді за участю голови Національного банку України, народних депутатів України, представників Адміністрації Президента України, банківських структур, будівельних організацій одним із шляхів вирішення цих проблем визначено будівництво доступного житла та фінансування житлового будівництва.

Що таке «доступне» житло?
Доступне житло - збудовані і ті, що будуються за державної підтримки, житлові будинки (комплекси) та квартири.
Державна підтримка будівництва доступного житла гарантується сплатою держави 30 відсотків вартості будівництва (придбання) доступного житла та надання пільгового іпотечного житлового кредиту в уповноваженому банку.
Право на отримання державної підтримки надається громадянам, які потребують поліпшення житлових умов відповідно до законодавства.
Механізми здешевлення: безоплатне надання земельних ділянок, забезпечених інженерно-транспортною та соціальною інфраструктурою, звільнення від відрахувань та передачі частини новозбудованого житла, використання проектів повторного застосування тощо.

Міністерство з питань регіонального розвитку та будівництва відповідає за розгортання будівництва доступного житла, перш за все для тих громадян, рівень доходів яких не дає права на соціальне житло, але не є достатнім для самостійного розв'язання житлової проблеми.
Слід зазначити, що будівництво доступного житла є одним із заходів, який допоможе будівельній галузі поступово вийти з кризового стану.
На даний час механізм будівництва доступного житла унормовано статтею 4 Закону України «Про запобігання впливу світової фінансової кризи на розвиток будівельної галузі та житлового будівництва», де, зокрема, визначено поняття доступного житла та державної підтримки його будівництва або придбання, коло осіб, що мають право на отримання такої підтримки, джерела фінансування будівництва доступного житла, основні вимоги до такого житла та умови здешевлення його вартості.
Цим законом також внесено зміни до ст. 9 Житлового кодексу Української РСР, де визначено можливість забезпечення постійним житлом громадян, які відповідно до законодавства мають право на його отримання, шляхом будівництва або придбання доступного житла за рахунок надання державної підтримки у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
До частини другої статті 134 Земельного кодексу України внесено зміни, якими передбачено надання земельних ділянок державної та комунальної власності під будівництво доступного житла без проведення аукціону.
На законодавчому рівні будівництво доступного житла звільнено від відрахувань на розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населених пунктів (стаття 27-1 Закону України «Про планування та забудову територій»).
Мінрегіонбудом також розроблено проект спеціального Закону України «Про забезпечення громадян доступним житлом», який розглянуто та прийнято у першому читанні Верховної Ради України (реєстраційний номер 4124 від 25.03.2009).
Порядок надання державної підтримки для забезпечення громадян доступним житлом затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 11.02.2009 № 140 «Про затвердження Порядку надання державної підтримки для забезпечення громадян доступним житлом».
Також постановою Кабінету Міністрів України від 1 листопада 2009 року № 1249 затверджена Державна цільова соціально-економічної програма будівництва (придбання) доступного житла на 2010-2017 роки.
Програмою передбачено протягом 2010-2017 років збудувати (придбати) 265,8 тис. квартир (16,6 млн. кв. метрів). Витрати на реалізацію Програми без урахування інфляції визначені в розмірі 88499,7 млн. гривень (діаграма 19). Із загальної суми витрат кошти Державного бюджету передбачаються в розмірі
23234,8 млн. грн. (26 %), місцевих бюджетів - 5442,8 млн. грн. (6 %), інші джерела - 59822,1 млн. гривень (68 %). З урахуванням коштів населення, залучених у рамках Програми, її економічний ефект значно більший, ніж при прямому бюджетному фінансуванні.
Постановою Уряду, якою затверджено Програму, передбачено Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям розробити та затвердити регіональні програми будівництва (придбання) доступного житла на 2010-2017 роки та рекомендувати органам місцевого самоврядування надавати замовникам (забудовникам) земельні ділянки для будівництва доступного житла.
Мінрегіонбуд, як державний замовник вказаної вище Державної програми, підготував Методичні рекомендації щодо порядку розроблення регіональних програм будівництва (придбання) доступного житла, які листом від 11.02.2010 № 12/19-2-8-14-1375 надіслано на адресу Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій та розміщено на офіційному сайті Мінрегіонбуду у розділі «Державна підтримка будівництва житла».
Регіональні програми передбачено сформувати протягом першого кварталу 2010 року.
Актуальним на сьогодні залишається питання вартості будівництва житла. Мінрегіонбудом відповідно до повноважень визначається опосередкована вартість спорудження житла по регіонах України.
Резервом зниження вартості житла, у тому числі доступного, є запровадження економічних проектів з раціональними архітектурно-планувальними та технічними рішеннями, сучасними технологіями і матеріалами та індустріальних методів будівництва.
Мінрегіонбудом в основному забезпечено будівельну галузь необхідною нормативно-методичною та проектною базою будівництва економічного житла, а також опрацьоване питання з регіонами щодо створення на місцях фонду проектів економічного житла.
На цей час здійснюється запровадження нормативно-методичних документів, розроблених протягом 2007-2009 років та схвалених рішеннями Мінрегіонбуду: Рекомендацій з проектування житлових будинків з квартирами соціального призначення, Номенклатури економічних проектів житлових проектів: доступного житла; соціального житла, Проекту - еталону економічного житлового будинку з квартирами соціального призначення та Проекту-еталону доступного житла, які розроблені у відповідності до чинних державних будівельних норм.

Віктор Коваленко www.business-realty.com.ua  
 Охороняється згідно закону. Посилання обов"язкове.


Також до Вашої уваги:
Загородная жизнь: в два раза лучше и... дороже Что сдерживает развитие рынка загородной недвижимости? За что платят владельцы домов в коттеджных городках? Меморандум о развитии Киевской агломерации утвержден Куда будет развиваться Киев? Где будет строить "Киевгорстрой"? Особенности национального таунхауса Коттеджные городки Донецкой области Когда рынок недвижимости достигнет "дна"? Система «trade in» при покупке недвижимости в Украине

Реклама


Головна    Новости    Статьи    Аналитика    Коммерческая недвижимость зарубежья    Объявления    Каталог фирм    Выставки    Все для коммерции    Полезная информация    РеалЭкспо    О проекте    Классификация
© Copyright 2010. Портал комерційної нерухомості.
Коммерческая недвижимость, выставка, офис, объявления, аренда, продажа.
Веб дизайн: Exipilis, Україна